
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Non-Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Terminals | 20 |
| Output Voltage | 5.5 V |
| Number of Circuits | 4 |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Min Supply Voltage | 7 V |
| Turn-On Delay Time | 10 µs |
| Turn-Off Delay Time | 2 µs |
| Quiescent Current | 15 mA |
| Channel Type | Independent |
| Nominal Supply Current | 15 mA |
| Number of Drivers | 4 |
| Drain to Source Resistance | 800 mΩ |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2 V |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Configuration | High Side |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
